batum'da gece hayatı

 

 
 
Öncelikle Batum'da da Aksaray tarzı diskolar ve gece klüpleri var.
Giriş çoğu için 10 Lari. Yalnızca içeri giriş ücreti bu, içeri girince içecek almak isterseniz ayrıca ödeme yapıyorsunuz.
Biz pek içki içmek niyetiyle girmediğimiz, ben de normalde içki içmediğim için içki fiyatlarını tam bilmiyorum.
Tabi diskonun kalitesine göre değişiyor fiyatlar. Örneğin en kaliteli discoda Bacardi-Vodka-Meyve suyu kokteyl (büyük bardak) 15 Lari, şişe kola 4 Lari.
Daha kalitesiz bir discoda bira 5 lari, kola 4 lari (500 ml pet şişe getiriyorlar masaya iğrenç oluyor yanında litrelik kola getirmişsin gibi).
 
Arena Disko : En büyük iki meşhur diskodan birisi. Biraz sonra bahsedeceğim INTOURIST'e gore daha salaş, ve nispeten kalitesiz bir mekan. (pet şişede kola getirilen yer).
Teknik ve taktikler aynı Aksaray diskoları tarzı; kızlar piste dans etmeye kalkar, yanlarına gidilir, konuşulur.
Bu diskodaki kızlar Aksaray diskolarıyla kıyaslanırsa gayet vasat, mesela belki ancak Irmak sokak seviyesinde. Çok genç de değiller orta yaşlarda. Tabiki aralarında gençler var hatta nadir de olsa güzeller de yok değil. Fakat genel görünüm negatif.
Hatta ben birtanesiyle konuştum olabilir diye düşünüp yerime oturdum. Sonra o da oturdu bir 15 dakika sonra yanına gittim "tamam kabul ediyorum gidelim" diyecektim fakat sesten anlaşamadık dışarı çıkalım dedik. Dışarı çıkınca bir de ne göreyim kadın en az 40 yaşında ve üst dişleri komple altın kaplama. Şoka girdim bir an neyse hemen bahane filan kaçıp gittim yanından. (karanlıkta iyi göremeyip aldanmışım). 
 
Diskoların hepsinde; Gürcüler, Ukraynalılar, Ruslar, Özbekler, Azeriler, Kazaklar, Kırgızlar bulunuyor.
 
Arena diskoda fiyatlar 100 dolar ile 200 dolar arasında değişiyor.
Kızların hepsi Türkçe biliyor. Zaten müşterilerin %90'ı da Türk. Konuştuğum ve birlikte olduğum kızlar da yalnız Türk'lerle beraber olmayı kabul ediyorlar, gürcü erkekleri istemiyorlar.
 
Dikkat çeken bir başka husus daha var. Ben Aksaraya giderken giyimime kıyafetime özen gösteriyorum. Evet kız tavlamaya gitmiyoruz oraya ama karşımdaki üzerinde bırakacağım etkinin önemli olduğunu düşünüyorum.
Örneğin bir ara Balance diskodan aldığım bir kız kıyafete çok dikkat ettiğini hatta özellikle erkeklerin ayakkabılarına baktığını çünkü ayakkabısı temis olanın kendisinin de temiz olacağını tahmin ettiğini söylemişti.
Fakat Batumdaki diskolarda dikkatimi çeken durumsa kimsenin bu hususu değerlendirmediği yönünde. Zira öyle örnekler vardı ki ben bakkaldan ekmek almaya bile öyle giyinip çıkmam.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !